Jak zabrać się do przeprowadzki? Sprawdź naszą listę!

2020-03-22

Przeprowadzka jest zazwyczaj początkiem czegoś nowego. Jednak najtrudniejszą częścią tego przedsięwzięcia jest często samo określenie co zabrać a co nie. Planując, co należy najpierw spakować podczas przeprowadzki, pozostaniecie zorganizowani w jednym z najbardziej chaotycznym momencie swojego życia.
 
Przeprowadzka pod kontrolą
 
Jak tylko dowiecie się, o przeprowadzce, powinniście stworzyć listę kontrolną poszczególnych etapów pakowania. Jest wiele zadań, które muszą zostać wykonane podczas pakowania i nie chcesz, aby cokolwiek wymknęło się spod kontroli. Wasza lista kontrolna powinna zawierać poszczególne etapy w odpowiedniej kolejności wykonywania.
 
Przegląd rzeczy
 
Wpierw dobrze jest zrobić inwentaryzację i zobaczyć, ile rzeczy trzeba będzie przenieść. Stwórz listę wszystkiego, co posiadasz, a następnie podziel to na kategorie. Na przykład, powinieneś określić ile masz zestawów pościeli, ile masz kubków, a nawet ile pudełek z butami. Posiadanie tej listy pod ręką pomoże Ci dowiedzieć się, co dokładnie powinieneś najpierw spakować podczas przeprowadzki.
 
 
Zobacz co możesz oddać
 
Prawdopodobnie przeprowadzając inwentaryzację swoich rzeczy, zdasz sobie sprawę, że masz sporo przedmiotów do pozbycia się. Zanim zaczniesz się pakować, powinieneś poświęcić trochę czasu na pozbycie się starego płaszcza, oddanie używanych książek i wyrzucenie innych rzeczy, które zajmują niepotrzebnie miejsce w twoim domu. Kiedy już to zrobisz, będziecie gotowi, aby zacząć się pakować.
 
 
Co należy najpierw zapakować podczas przeprowadzki 
 
Jeśli pakowanie przeciąga się w nieskończoność, to prawdopodobnie dlatego, że nie możecie się zdecydować, co najpierw spakować podczas przeprowadzki. Na szczęście, stworzyliśmy łatwą do śledzenia listę.
 
 
Pakowanie przed przeprowadzką:
 
1. Piwnica i strych 
 
Twoje rzeczy w piwnicy powinny być jednymi z pierwszych rzeczy, które przewieziesz. Te rzeczy są łatwe do przeprowadzki ponieważ są prawdopodobnie już w pudełkach. 
 
2. Ubrania
 
Odzież pozasezonowa jest łatwa do zapakowania jako pierwsza podczas przeprowadzki, ponieważ podobnie jak rzeczy w piwnicy czy też strychu, odzież posezonowa może być już w pudełkach. Prawdopodobne jest, że nie będziesz musiał pozbywać się wielu z nich, ponieważ zrobiłeś to, gdy pakowałeś je w po sezonie.
 
3. Zastawy obiadowe
 
Jest duża szansa, że podczas przeprowadzki nie będziecie organizować żadnych imprez (chyba, że jest to impreza pakunkowa!). To sprawia, że zastawy obiadowe są do spakowania. Zapakuj te naczynia bardzo ostrożnie i wyraźnie oznacz pudełka jako delikatne. Zawsze możesz kontynuować pracę w kuchni i spakować talerze i naczynia, pozostawiając minimum, które pozwoli Ci przetrwać ostatnie kilka dni Twojej przeprowadzki. 
 
4. Dekoracje
 
Mimo, że dzieło sztuki może być trudne do spakowania, to jednak jest to świetne miejsce na początek. A jak pewnie się domyślasz - nie potrzebujesz dekoracji podczas pakowania. Ponadto, jeśli zapakujesz je najpierw, będziesz mniej skłonny zapomnieć o nich w dniu przeprowadzki.
 
Autor: Adam Zapolski
 
Do góry